Úvod Recenze knihy - Jak zvládnout paniku a strach cestovat

Recenze knihy - Jak zvládnout paniku a strach cestovat

Tato publikace je určena lidem, kteří trpí agorafobií a panickou poruchou. V populaci je odhadem 4 až 6% osob, které mívají strach cestovat, nakupovat, pobývat sami doma, protože je zaskočí bušení srdce, mravenčení v končetinách, závratě, bolesti břicha apod., nebo se u nich tyto příznaky objevují náhle bez příčiny. Příručka strukturovaným způsobem učí, jak krok za krokem tyto obtíže zvládat.
název knihy : Jak zvládnout paniku a strach cestovat
Autor: Ján Praško, Hana Prašková
Nakladatelství: Grada Publishing
Město: Praha
Rok vydání: 1998
Počet stran: 216
ISBN: 80-7169-664-1
cena : nelze běžně zakoupit, pouze knihovny
Anotace

Tato publikace je určena lidem, kteří trpí agorafobií a panickou poruchou. V populaci je odhadem 4 až 6% osob, které mívají strach cestovat, nakupovat, pobývat sami doma, protože je zaskočí bušení srdce, mravenčení v končetinách, závratě, bolesti břicha apod., nebo se u nich tyto příznaky objevují náhle bez příčiny. Příručka strukturovaným způsobem učí, jak krok za krokem tyto obtíže zvládat.


Naše recenze

Kniha má svůj úvod, závěr a tři části. První část seznamuje čtenáře s tím, co je to panická porucha a co je to agorafobie. Blíže se dozvíte o těchto poruchách, o dalších úzkostných poruchách a depresích, o sebeposuzovacím diagnostickým dotazníku pro úzkostné poruchy, o reakci „boj nebo útěk“, o bludném kruhu úzkosti a možnostech léčby. Druhá část se zabývá tím, jak se zbavit příznaků paniky a agorafobie.Je tu více informací o mapování příznaků a problémů, vytvoření plánu, zklidnění myšlenek, kontrole dechu, nácviku relaxace, postupné expozice obávaných situacích a toho, jak se nenaučit znovu se bát. Poslední část publikace se věnuje řešení problémů v životě. Zabývá se konkrétně strategiemi řešení problémů. Kniha je velmi přehledně strukturovaná a dobře členěná. Najdete v ní četné tabulky,testy, cvičení a příběhy. Je doplněná odlehčujícími obrázky. Na konci monografie je doporučená literatura s touto problematikou a také nabídku dalších publikací od nakladatelství Grada Publishing.


Diskuse (27 komentářů)

azel, (26. 07. 2013 21:00) Reagovat
Prosím vás je takáto knižka ako:jak zvládnout paniku a strach s cestování aj v slovenskom jazyku?a kde sa dá objednat?Dakujem.
kamila, (08. 08. 2014 07:23) Reagovat
Ds se Tojo zbavit,ale krok po kroku a s dobrým pritelem ,který vas bude podporovat v těchto situacích. A samozřejmě léky jsou taky část úspěchu. Sama s touto poruchou zimu již 5 let a jsem na tom stále lépe. Vydrzte a bojujte!
Jewell, (16. 09. 2014 20:24) Reagovat
Very energetic blog, I enjoyed that bit. Will there be a part 2?my web site ... Recyclingpapier: http://www.buero-fabrik.de/bf/papyrus-multifunktionspapier-plano-superior-din-a5-ecf-frei-80-g-qm-wei-500-blatt-pack.html
Michal, (01. 12. 2014 11:19) Reagovat
ahoj , mam již strach z cestovaní , nejprve to začalo slabé z čehokoliv a já nevěděl co to je , kupoval jsem si ruzne vitaminy,pil bylinne čaje a doufal že vše bude o.k,nebylo strach/stres se začal stupňovat, nikdy jsem nevedel kdy to začne,proc a myšlenkami na to jsem již byl ve stresu,tudíž jsem se ráno vzbudil pocitem stresu co kdyz zase a večer s tim usínal..... trvalo to delsi dobu,samozdrejme jsem nikdy nikomu nic neřekl,ze stud? jsem blázen??? nevím co to je,nebo snad na me neco pořad jen leze?? nevědel jsem a nechal jsem to dojit až na tak daleko,že jsem se bál chodit ven, otevřel jsem panelakove dveře stal u schodu co vedli dolu na chodnik a bal jsem se sejit dolu Proc?? ja nevim, bylo to v mé hlavě,nejaky pocit že se nedovedu vratit zpet! po 2 letech na 60M2 k nam prijel muj doktor a nasadil mi prášky, prvni prasek polikate s nadeji,s nadeji vyhry,konce té můry a s obavy co bude, spolknete a ----- nic den dva tři a stale nic, stale stejne pocity.. apod..
Michal, (01. 12. 2014 11:20) Reagovat
krabička prášku ve mě a stale nic, když už je to k nevydrženi jdu před barak , roztřesen, kolena se klepou,srdce jak zbiječka,dech šileny ,scházim prvni schod... emoce? nepopsatelne... radost ?vztek?smutek?stud...po hodine scházim posledni schod a došlapuji na chodnik,ruce spocene a studene oci prilepene na dveřich (snad se nezavřou sakra) v ruce sepnute krecovite kliče a hlavou mi lita miliony myslenek... jsem na chodniku,přichazi panika ... nasleduje cesta zpet... doma rozjimani o tom jak jsem dnes byl daleko a naopak nikde ... emoce nepopsatelne žaludek v křeči... to vše probíhalo pred 10ti lety... a pote??pote pokracoval jsem od lampy k lampě,chodnik k chodniku , barak k baráku,...dnes po 10ti letech... do 5ti km jsem v klidu (relativne)chtíč a chut jit dal je obrovsky nepopsatelna ale už sily prat se s temi myslenky už moc nejsou ....
Denisa, (29. 10. 2015 13:24) Reagovat
Přeji, ať už je jen lépe. Já osobně jsem si ničím takovým neprošla, tak to asi nedokážu ani plně pochopit, ale moje sestřenice měla něco podobného, takže vím, že pro toho člověka je to fakt peklo. Psychika je fakt složitá. Jak jen se může stát něco podobného, to nechápu...
Tereza, (28. 12. 2015 09:37) Reagovat
Je fakt, že člověk, který v oboru nepracuje, sám nemá psychické problémy či někdo z jeho blízkosti, tak těžko pochopí, jak je psychické zdraví křehké. Já trpím více na úzkosti. Někdy mám období, kdy jsem jen trochu víc úzkostná, ale jindy mám úplně záchvaty úzkosti, u kterých se mi nedaří je potlačit či si vše racionálně vysvětlit. týká se to různých věcí každodenního života - ne jedné konkrétní věci, pokaždé je to něco jiného.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2020 © Panická-porucha.cz
Kontakty