Úvod Je možná prevence u panické poruchy?

Je možná prevence u panické poruchy?

Protože nemoc může propuknout kdykoliv, aniž by se jakkoliv projevovala dopředu, je prevence skutečně velmi obtížná. Vždy se však oplatí dodržovat zdravý životní styl, kde se rovnoměrně střídá zátěž a odpočinek, správný způsob stravování a samozřejmě abstinence drog i většího množství alkoholu.

Nejdůležitější je však udržovat mysl i emoce pozitivně naladěné, zbytečně se netrápit, vyhýbat se stresovým situacím, případně se je naučit řešit. Osvojit si asertivní náhled i jednání s lidmi. Pracovat hned od počátku s jakoukoliv sebemenší úzkostí a nebát se obrátit se na nějakého odborníka, nejlépe psychoterapeuta.

Závěr:

Panická porucha je nepříjemná, dokáže pořádně potrápit a zkomplikovat život na všech úrovních. Dobrá zpráva je, že se dá celkem úspěšně léčit. Navíc vývoj jde neustále kupředu, metody léčby a terapie jsou v dnešní době mnohem kvalitnější. Proto se není čeho bát, ani za co se stydět, nejde o poruchu intelektu, ale o poruchu přenosu vzruchů. Čím dříve se tato porucha bude léčit, tím lépe.


Diskuse (363 komentářů)

IVANA, (20. 07. 2010 03:24) Reagovat
Luci, na levé straně této stránky máte napsané něco o té knížce i rady klikněte si,přeji krásny den,
Tomas, (25. 03. 2012 13:39) Reagovat
Mne psychiatr diagnistikoval PP, ale nevim, cetl jsem o ni a nevim co presne mam, stalo se mi to cca 3x, ale nijak zvlast jsem npocitvoal ty fyzicke priznaky (zavrate, bolset hlavy, zvraecni,...) ale spis problemy s dychanim, kvuli kteremu jsem nebyl schopny mluvit a rikal jesm neproste blbosti zkratkovitym hlasem, jakobych se bal mluvit souvisle, cokoliv jsem rekl znelo v me hlave uplne trapne a slysel jsem to vic nahlas a vsechny okolni zvuky jsem vnimal strasne inteznzivne a mel jsem z nich strach, stalo se mi to s kamarady v hospode a musel jsem jit pryc. Spis nez ty fyzcike priznaky me stvalo ze po te udalosti jsem byl uplne na nekolik tydnu mimo, uplne me to dostalo, aji sem brecel a rikal si jak se mi to mohlo stat. Dostal jsem se do deprese a bal jsem se pak chodit ven. Uplne jsem ztratil sebevedomi. To je taky Panicka porucha?
Alexa, (10. 07. 2012 09:28) Reagovat
Mě se také zdá, že u vás se vyvinul psychický problém až z fyzického problémy. V případě panické poruchy to bývá naopak.
Dan, (21. 04. 2015 09:55) Reagovat
Mě se nezdá, že by to byla panická porucha, alespoň podle těch příznaků to není typická panická porucha. Ono je jednoduché vše svést na psychiku, ale tady bych se asi na vašem místě více zaměřila na to dýchání, jesetli tam není problém. Zajděte si na nějaké vyšetření a držím palce, ať se zase sebevědomí vrátí.
Klára, (16. 04. 2012 15:18) Reagovat
Pro Tomas.Ahoj, mě se tohle stalo také jak popisuješ ten moment v hospodě. Stalo se mi to ve škole, uplně to samé. A bylo to s Astmatického záchvatu. (to si alespon myslím já). Jak jsem nemohla díchat, odkrvil se mi mozek a mluvila jsem zmateně, nesmyslně ani nevím co jako by někdo mluvil za mě a já v hlavě věděla že říkám blbosti. Jen jsem chtěla říct učitelce že je mi špatně. A řekla jsem uplně něco jiného. Chvíli předtím mi zmodrali ruce a nemohla jsem díchat. Dočkala jsem se reakce že se mi učitelka a skoro celá třída smála :-(. Myslím si že tohle PP není. A měl by jsi si zajít na alergologii na vyšetření.
Thomasliat, (06. 09. 2014 17:18) Reagovat
health risk assessment questionnaire acheter levitra generique what is the best tablet computer
Richardken, (21. 12. 2014 15:15) Reagovat
average pay for pharmacy tech diazepam kaufen ohne rezept best nook tablet case
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Panická-porucha.cz
Kontakty