Úvod Diskuze

Diskuze

Potřebujete poradit? Přidat dotaz >>


Diskuse (383 komentářů)

Jana, (08. 07. 2013 14:05) Reagovat
Prosím můžete mi někdo trošku pomoct měla jsem první záchvat v květnu začalo to pálením levé ruky a strašným bušením srdce a strašně jsem se klepala stalo semi to v autobuse cestou do práce a tak jsem tam vlezla na středisko a poprosila nějakého praktického lékaře že je mi hrozně zle a asi mám infarkt udělal mi EKg ale prý je srdce vpořádku a že to vypadá jako panická ataka a abych zašla za svým obvodním lékařem..U psychyatričky jsem byla 26.6.dala mi cipralex a řekla že je to panická ataka já tomu nějak nemůžu uvěřit dest dní už beru léky a teď ze soboty na něděli jsem měla tři záchvaty zasebou zbláznila jsem manžela a ten mě odvezl na pohotovot udělali mi kompletní vyšetření i CT mozku a nic co mám dělat jak to zvládat mám pokaždé letět na pohotovost nebo jak, ležet, chodit jak reagovat když to přijde protože tyhle poslední záchvaty byly silnější pálilo mě ukrutně celé tělo,bušlo srdce na roztrhnutí a strašně jsem se klepala jak se mám zachovat když to přijd
Eli, (17. 07. 2013 04:28) Reagovat
Moje teta měla také panickou poruchu. Četla jsem, že tělo se jakoby připravuje na útok či útěk - zkrátka nějako akci, takže vyplavuje adrenalin, zvyšuje se dýchání atd. pak ale nic nepřichází, takže tělo neví, co s tím. Doporučuje se soustředit se na dýchání. třeba i chvíli dýchat do pytlíků. prý to uklidňuje. Jestli to skutečně funguje, ale nevím. přeji hodně psychických sil a ať to zvládnete.
Marcela, (03. 10. 2013 09:22) Reagovat
O tom soustředění se na dýchání při panické poruše jsem také četla a začala jsem to praktikovat. je to sice dobrá metoda, ale zabírá jen někdy. I tak je to dobré, ale někdy prostě natolik zpanikařím, že vůbec nechci myslet na dýchání. Třeba se mi to někdy podaří celkově ukočírovat. Snad.
MARTIN, (10. 01. 2014 18:23) Reagovat
Dýcháním do pytlíku se zabrání překysličení, které vzniká panickým dýcháním (hyperventilace)při níž může dojít i ke ztrátě vědomí. Dýcháním do pytlíku se tomuto zabrání, protože člověk pak vdechuje kysličník uhličitý který vydechuje a tím se překysličení zabrání. Dotyčný se pak i velmi rychle uklidní. 8)
ALENA, (01. 10. 2013 13:49) Reagovat
:sad:je to na dlouhe povidani pokusim se problem zkratit moji tchyni nekdo sebral kapky do oci podle svagrove jsem to byla ja potom ji nekdo vymenil prasky na srdce na prasky na kasel je tam vic veci se kteryma nemam nic spoleneho presto me obvinila bez jedineho dukazu ze jsem to udelala ja je to uz 5let ale dnes mi to opet nasypala na hlavu ze jsem v rodine udelala jen zlo nevim co mam delat jsem jiz 3dny nestastna nemuzu spat porad na to musim myslet jak vubec muze takto obvinit nekoho co s tim nema nic spolecneho jen to ze jsme v te dobe bydleli u tchyne v dome dnes jiz mame svuj poradte mi co mam delat baych na to zapomela ona je zla diky Alca
RICHARD, (18. 10. 2013 21:17) Reagovat
Ahoj v říjnu 2001 mě postihla sociální fobie a k tomu se přidal panický atak.Jak se to stalo den předtím než pohár přetekl tak jsem si nechal líbit slovní šikanu od kolegů z práce nadávali mi protože jsem toho moc nenamluvil v podstatě by na tom nebylo nic zvláštního ale po tom to dni jsem se ráno probudil a bylo mě divně zachvátil mě naprosto neovladatelný třes vůbec to nešlo zastavit,srdce mi tlouklo jak o závod nebyl jsem schopný podívat se někomu do očí a také jsem se silně potil a červenal se takto jsem nějakým způsobem přežíval skoro dva roky.Nikdo kdo to nezná si vůbec neumí představit jak mi bylo v práci se mi smáli protože jsem se pořád třásl nebyl jsem schopný ani dojít na tramvaj tak zlé to bylo tak jsem se rozhodl že zajdu k psychologovi ten mě okamžitě objednal k psychiatrovi.Ten mi napsal původně jenom antodepresiva AURORIX 2x 300 mg ale já jsem ho poprosil aby mi dal něco co zabírá hned napsal mi tedy Neurol 0,25 mg a řekl že to mám brát 2x denně...
RICHARD, (18. 10. 2013 21:30) Reagovat
Ještě ten den jsem začal brát léky musím tedy říct že jsem léky nechtěl brát ale byl jsem opravdu na dně nebyl jsem naprosto schopný cokoli dělat ale do práce jsem musel.Neurol mi zabral hned jenomže jeho účinek po 2-3 hodinách končil tak jsem začal brát stále větší dávky neurolu až jsem se dostal na 5 mg denně během dvou let.Řekl jsem si tedy dost a začal jsem bez toho aniž bych to řekl svému lékaři snižovat dávku o 0,5 mg za půl roku zpočátku to bylo v pohodě a já se cejtil dobře ale když jsem se dostal na 1 mg denně začal jsem zažívat ataky v mnohem menší míře než jsem začal brát léky ale pořád tam byl trochu třes ale vydržel jsem a snižoval dávku dál.31.12 2010 jsem si vzal svůj poslední neurol (zhruba měsíc jsem měl absťák ale vydržel jsem a třes přestal)a od té doby beru jenom Aurorix který jsem také snížil na 2x 150 mg.Dnes jsem na konci směny zažil na asi minutu panický atak netřásl jsem se ale byl jsem naprosto ztuhlý stalo se mi to už po několikáté asi 6x-7x tento měsíc...
RICHARD, (18. 10. 2013 21:44) Reagovat
Doufám že jsem jenom v jakémsi stresovém období protože kdyby se mi vrátily tiky a třes tak nevím co bych dělal.Je to šíléné panické ataky patří vlastně pod sociální fobii spousta lidí tady psala že měli záchvat v autobuse plném lidí nebo někde kde je prostě hodně lidí jenomže v tom právě tkví ten obrovský problém jak se tyhle ataky dají vyléčit.Kdybych měl třeba fobii z pavouků tak prostě nechodím do lesa ale jak se mám zbavit fobie když lidé jsou všude?Je pravda že jsem zkoušel jak tu někdo psal postavit se svému strachu a jít mezi lidi abych si zvykl na přítomnost cizích lidí a musím říct že to funguje ale je to dlouhá a trnitá cesta.Po tom co mě moje tělo varovalo viz ty ataky 6x-7x tento měsíc jsem se rozhodl že začnu znovu cvičit pít uklidňující čaje a snad budu v pořádku doufám.Přeji všem které postihlo toto zákeřné onemocnění ať vydrží ve svém úsilí porazit tuto nemoc a vězte když se budete snažit jednou se uzdravíte.Hlavně v sobě neduste hněv a snažte se odreagovat Richard
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Panická-porucha.cz
Kontakty