Úvod Recenze knihy - Panická porucha

Recenze knihy - Panická porucha


„Lékař není nic jiného, než jen utěšovatel duše,“ napsal již v časech antiky Petronius. Jeho názor si uchovává svou platnost i v naší době, kdy se medicína rozvinula ve velmi složitou soustavu samostatných vědních disciplín a drobení lékařství na stále specializovanější obory a podobory stále pokračuje.“ (z předmluvy knihy)

název knihy : Detoxikace střeva
Autor: Peter Kukumberg, Igor Ulč a kol.
Nakladatelství: MAXDORF
Město: Praha
Rok vydání: 2001
Počet stran: 219
ISBN: 80-85912-14-7
cena : ?
Anotace

„Lékař není nic jiného, než jen utěšovatel duše,“ napsal již v časech antiky Petronius. Jeho názor si uchovává svou platnost i v naší době, kdy se medicína rozvinula ve velmi složitou soustavu samostatných vědních disciplín a drobení lékařství na stále specializovanější obory a podobory stále pokračuje.“ (z předmluvy knihy)


Naše recenze

V knize se dozvíte více o panické poruše v terénní praxi, o historii této poruchy, její etiopatogenezi a neurofyziologii. Následuje rozepsanější kapitola o klinické diagnostice panické poruchy (diagnostika, kritéria, genetika, průběh, komorbidita, mortalita...). Další kapitola se zaměřuje podrobněji na diferenciální diagnostiku psychiatrickou. Věnuje se generalizované úzkostné poruše, sociální a specifické fobii, psychické reakci na stres, schizofrenii, depresivní poruše a dalším podobným tématům. Dále kniha rozebírá téma panické poruchy z hlediska ambulantního psychiatra, diferenciální neurologickou diagnostiku, diferenciální diagnostiku z neurologicko-interního pohledu (tetanie, migréna, epilepsie, metabolické poruchy, kazuistiky, bolesti na hrudi, patologie v oblasti dutiny břišní), terapii panické úzkostné poruchy, taktiku a strategii diagnostiky a léčby, farmakoekonomiku a sociální význam panické poruchy a právní aspekty panické poruchy. Po každé kapitola následuje seznam literatury, ze které bylo čerpáno a kterou si můžete rozšířit znalosti o dané téma. Kniha obsahuje přehledné tabulky a nákresy. Celkově je pěkně členitá a přehledná. Na konci knihy je přehled použitých zkratek, seznam obrázků, dozvíte e také víc o autorech a v samém závěru je přehledný rejstřík.


Diskuse (6 komentářů)

KAMILA, (12. 04. 2012 12:11) Reagovat
Moc mi tahle knížka pomohla. Mám panickou poruchu a pořád jsem svůj problém nechápala. Už jsem sama sebe měla za blázna, ale takhle knížka mi vysvětlila vše, co potřebuju vědět.
LENKA, (25. 05. 2012 09:28) Reagovat
Chápu vás, ono to člověka pořádně vyděsí. Měla to moje maminka a byli jsme vyděšená celá rodina. Člověk se v těchto problémech nevyzná a až když to má někdo v okolí, tak to člověk pozná. A ono těch psychických nemocí je teď čím dál víc. To souvísí holt s dobou.
petra, (04. 01. 2013 21:22) Reagovat
ahoj prosim ta nepredala by si mi tuto knihku?nikde ju neviem zohnat:(alebo prefotit a dat zviazat,,ja by som ti ju samozrejme zaplatila v plnej vyske,,dakujem,,moj mail petravelasova@gmail.com
Zdena, (20. 12. 2012 15:12) Reagovat
Také jsem na tohle téma četla několik knížek poté, co jsme zažila panickou ataku na vlastní kůži. Člověk si při čtení leccos uvědomí. Neznamená to, že bych nemusela vyhledat odborníka, ale čím více člověk ví a z čím více zdrojů, tím lépe pro něj.
Aneta, (20. 02. 2013 10:31) Reagovat
Souhlasím s vámi. Člověk si najednou uvědomí, že v tom není sám a že i jiné lidé mají podobné problémy. Já mám s tím také problémy, ale už si s tím alespoň trochu dokážu poradit.
petra, (04. 01. 2013 21:24) Reagovat
Prosim ak by ste mali niekto na predaj knihu agrofobie a panicka porucha,ja ju od vas urcite kupim,,alebo prefotenu a zviazanu,,je mi jedno v akej forme:) len nech ju mam,,dakujem,,moj mail petravelasova@gmail.com
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Panická-porucha.cz
Kontakty