Úvod Recenze knihy - agorafobie a panická porucha

Recenze knihy - agorafobie a panická porucha

ew5
Ano, všichni jsme tvůrci svého vlastního zdraví a úspěšnost léčby z velké části záleží na nás. Tak zní hlavní poselství léčebné metody doktorky Kousminové, která se zasloužila o odkrytí skutečného významu často přehlížených jevů, k nimž dochází v tlustém střevě.
název knihy : Agorafobie a panická porucha

Autor: Ján Praško, Jana Vyskočilová, Katarína Adamcová, Hana Prašková
Nakladatelství: Portál
Město: Praha
Rok vydání: 2008
Počet stran: 204
ISBN: 978-80-7367-336-9
cena : 220 Kč
Anotace

Letadla, vlaky, metra, autobusy, dopravní zácpy, výtahy, fronty v samoobsluze, eskalátory atd. jsou místa, z nichž se špatně utíká do bezpečí. Člověk trpící agorafobií v takových situacích zareaguje nečekanými záchvaty silné úzkosti. Autoři srozumitelnou formou definují agorafobii a panickou poruchu, vysvětlují jejich příčiny a radí, jak je rozpoznat.


Naše recenze

V úvodu knihy se dozvíte, co je to panická porucha a co agorafobie. Bude vám více přiblížen bludný kruh úzkosti. Zjistíte, co panickou poruchu a agorafobii udržuje, jaké jsou příčiny panické poruchy a agorafobie, co je to stresová reakce. Další kapitola je zaměřená na léčbu panické poruchy a agorafobie – konkrétně na léčbu léky, psychoterapii a pomoc rodiny a okolí. Třetí kapitola mapuje problémy spojené s touto poruchou, spouštěče, úzkostné chování, tělesné reakce na úzkost, modifikující faktory, bludný kruh úzkosti, udržovací faktory atd. Předposlední kapitola se týká překonávání panických záchvatů – kontrola katastrofických myšlenek, kontrola dechu, řízený záchvat, nácvik relaxace, postupná expozice obávaným situacím, úprava hlubších pocitů. Poslední kapitola se zaměřuje na přípravu na budoucnost – pokračování a udržování léčby, krizový plán, jak se vyrovnat s nezdary, změna životního stylu, dostatečná sociální podpora, pravidelný kontakt s terapeutem. Kniha je čtivá, dobře členěná a obsahuje mnoho přehledných tabulek a nákresů. Na konci publikace je seznam další doporučené literatury s touto tématikou.


Diskuse (8 komentářů)

Hana, (04. 09. 2011 21:09) Reagovat
Trpím mnoho let s pauzami agorafobií,upřímně pro mě kniha nebyla žádným přínosem,toto vše vím,již 30let a mám dávno vysvětleno od vynikajicího p.docenta,který už bohužel nežije,když jsem se obrátila o pomoc přímo na p.Praška,slušně mě odpálkoval.Knihu jsem dala přečíst rodině,žádný ohlas,nic,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,manžel pronesl ,že je to o ničem,,,,,,,,,,,,,ještě ,že mám svého užasného psychiatra a ten je i člověk.Možná p.profesore,kdybyste si tu agorafobií na chvíli půjčil,bylo by to jiné,jiné je o tom psát a jiné s tím žít.
Ondra, (18. 11. 2011 08:36) Reagovat
Dobře, Vy již máte vše vysvětleno, už 30 let "to víte", tu knihu již nepotřebujete. Napadlo Vás třeba, že existuje někdo, kdo se s tím problémem potýká, kdo ještě nenarazil na žádného skvělého docenta a kdo vůbec neví, jak se s tím problémem vypořádat??Třeba mu ta kniha pomůže!!
Hana, (19. 07. 2012 05:43) Reagovat
Souhlasím s Ondrou. Mnoho lidí nemá žádné zkušenosti s fobiemi a vyděsí ho to. Neví, kam to může vést a kniha může být pro něj pomocníkem, jak se tím prokousat a pochopit to. Já myslím, že knihy p. Práška (nejen tato) jsou hodně přínosné.
JIŘÍ, (28. 01. 2012 17:11) Reagovat
Já mám pocit, že doktor Práško je velmi schopný psychiatr. Neznám ho sice osobně. Spíše z publikací atd. a myslím, že jeho knihy jsou fakt dobrý.
Zdena, (10. 03. 2012 12:32) Reagovat
Mám tu knížku,je výborná,moc mi pomohla,cvičení s dechem,atd.Asi na jiného působí jinak,ale mně pomohla.Moc panu Práškovi děkuji.
IVA, (22. 05. 2012 04:41) Reagovat
Mě také kniha dala mnohé cenné rady. Než jsem se k ní dostala, nevěděla jsem o panické poruše téměř nic, a to, co se semnou dělo, mě hodně děsilo.
Nikola, (08. 04. 2013 12:40) Reagovat
Je dobře, že existují k tomuto tématu kvalitní publikace. Člověk si lépe uvědomí, co mu vlastně je a na základě toho se snadněji osmělí vydat se k lékaři pro pomoc. Alespoň já to tak měla.
Bridgette, (07. 06. 2016 06:15) Reagovat
Great blog here! Also your site lots up very fast!What host are you using? Can I am getting your affiliate hyperlink in your host? I want my site loaded up as fast as yours lolmy web site - bielizna erotyczna: http://bit.ly/1UBzoRx
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Panická-porucha.cz
Kontakty