Úvod Panická porucha

Panická porucha

Lidský organismus je nejen důmyslný, ale i křehký. Působením vnitřních i vnějších vlivů, (případně jejich kombinací), může docházet k poruchám zdraví, které jsou označovány jako fyzické či psychické nemoci. Jde však o zjednodušený pohled, protože tělo i duše tvoří vzájemně se ovlivňující a prolínající jednotu. Tudíž lze předpokládat, že porucha lidské psychy časem vyústí v tělesné onemocnění a naopak, některé změny funkčnosti tělesných systémů tvoří živnou půdu ke vzniku psychických poruch.

Co bylo prvotní je mnohdy těžce rozpoznatelné i odborníkům, a patří do nekonečné diskuze typu „ bylo dřív vejce nebo slepice?“ Proto se spousta nemocí označuje kulantním názvem psychosomatické onemocnění, což je mnohem blíž skutečné pravdě. Mezi takové nemoci by se dala přiřadit tak hrůzostrašně nazvaná panická porucha.

 


Diskuse (39 komentářů)

Terezka, (29. 05. 2019 07:57) Reagovat
Dobrý den , měla jsem diagnostikovanou depresi + ocd .... nyní se to namixovalo ještě v paniku , strachů mám bezpočet hlavně ze zblbnutí či smrti máte to někdo též tak to .......děkuji za odpovědi.........
Nový příspěvek
Copyright 2006–2020 © Panická-porucha.cz
Kontakty