Úvod Jak probíhá diagnostika panické poruchy?

Jak probíhá diagnostika panické poruchy?

Jak už bylo uvedeno, diagnostika panické poruchy probíhá vylučovací metodou. Znamená to, že po absolvování řady vyšetření vnitřních orgánů a jejich funkcí, se při negativních výsledcích, vyloučí možnost jiného orgánového onemocnění. Může to trvat dlouho. Při jakémkoliv zjištění jiných fyziologických onemocnění se léčí v prvé řadě ony.

Někdy po opakovaných potížích dochází absurdně i k chirurgickým zákrokům, kdy se chirurg snaží najít skryté možnosti některé z nemocí či funkčních vad. Teprve když si jsou lékaři jisti, že nejde o poruchu fyzického zdraví, odešlou pacienta k psychiatrickému vyšetření.

Diagnostikovat panickou poruchu a odlišit jí od jiných psychických onemocnění je svízelné i pro odborníka. Příznaky různých úzkostných stavů nebo neurastenií mohou být podobné (u nervově labilních nebývají takové záchvaty, úzkost je snáze kontrolovatelná). Je tedy nutné zjistit podrobnou anamnézu období při záchvatu (ataku) panické poruchy, co jí předcházelo, co ji následovalo a případně co se děje mezi záchvaty. Také je nutné učinit co nejpřesnější psychologický i společensko-sociální profil daného jedince. Zabývat se jeho dětstvím, kde má většina úzkostných poruch svůj základ a zmapovat i rodinnou anamnézu. Psychické poruchy bývají totiž často i dědičné. To vše je dobré doplnit i vyšetřením funkčnosti neurotransmiterů při přenosu vzruchu v mozku.


Diskuse (4 komentáře)

mirka, (04. 07. 2010 18:57) Reagovat
vydržte je to normální průběh,napřed je jakoby hůř i s lékama,ale pak to jde nahoru k vyléčení,osobní zkušenost mám.
Tom, (04. 01. 2011 11:21) Reagovat
Mohl bych se zeptat po jake dobe doslo k uplnemu vyleceni ? A jake jste brala leky ? Moc dekuju za odpoved :)
Rosnička, (18. 03. 2011 16:55) Reagovat
Poprvé jsem zažila pan. ataku před 3 lety - v noci. Pak se to opakovalo mnohokrát zase v noci. V lednu t.r. to bylo už denně. byla jsem z toho zoufalá, lékaři mi dali Neurol, z toho mi bylo zle. Pak jsem objevila dobrého homeopata, dostala jsem vysokopotencované homeopatikum a potíže ustaly ze den na den, jen asi dvakrát se to objevilo v noci formou třesu. Vnímám to tak, že mi duše chce touto formou něco důležitého říci a snažím se naslouchat. To je hodně důležité.
Lenka, (04. 10. 2012 09:44) Reagovat
Tyhle pocity zažívá moje nejlepší kamarádka. Nedávno mi o tom říkala. Je zoufalá a nechce navštívit psychologa. Bojí se ,že by ji také akorát dal neurol. Zkusím ji doporučit ty homeopatika. Já s nimi zkušenosti mám. Pomohly mému bratrovi při léčbě vracejících se angín. Tak snad jí to taky zabere.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2020 © Panická-porucha.cz
Kontakty