Úvod Recenze knihy - Panická porucha a jak ji zvládat

Recenze knihy - Panická porucha a jak ji zvládat

„Lékař vám sdělil, že trpíte panickou poruchou. Tato informace mohla ještě zvýšit strach, úzkost, obavy a pocity bezmocnosti, co se to s vámi děje. Máte řadu otázek a stydíte se zeptat: Co mi vlastně je? Neplete se lékař a nejde o tělesnou nemoc? Bude to tak už pořád? Dá se to léčit? Jakým způsobem se mohu léčit? Čí je to vina? Je to dědičné? Mohu si sám nějak pomoci? Nejsem blázen?“ (z úvodu knihy)

název knihy : Panická porucha a jak ji zvládat
Autor: Ján Praško, Hana Prašková, Katarina Vašková, Jana Vyskočilová
Nakladatelství: Galén
Město: Praha
Rok vydání: 2006
Počet stran: 55
ISBN: 80-7262-424-5
cena : nelze běžně zakoupit, pouze knihovny




Anotace

„Lékař vám sdělil, že trpíte panickou poruchou. Tato informace mohla ještě zvýšit strach, úzkost, obavy a pocity bezmocnosti, co se to s vámi děje. Máte řadu otázek a stydíte se zeptat: Co mi vlastně je? Neplete se lékař a nejde o tělesnou nemoc? Bude to tak už pořád? Dá se to léčit? Jakým způsobem se mohu léčit? Čí je to vina? Je to dědičné? Mohu si sám nějak pomoci? Nejsem blázen?“ (z úvodu knihy)


Naše recenze

Po úvodu následuje přiblížení panické poruchy a typických příznaků úzkosti a strachu. Dále se kniha zaměřuje na agorafobii a typické situace, ve kterých se jedinci trpící touto fobií obávají. Dočtete se tu o „boji a útěku“ - jde o dvě základní reakce na stres. Přiblížíte si působení autonomního nervového systému při stresové reakci. Dalším tématem je mozek a strach, výchovné vlivy související s rozvojem panické poruchy, myšlenky ovlivňující naše myšlení a chování (typické úzkostné myšlenky a představy, příklady různých hodnocení stejné situace). Dozvíte se také, co udržuje panickou poruchu, o léčbě panické poruchy (farmakoterapie, psychoterapie). Dočtete se rovněž o příkladech katastrofické a nekatastrofické interpretace situace, testování automatické myšlenky, otázkách k testování automatických úzkostných myšlenek. Jsou zde i informace o kontrole dechu a možné relaxaci. Publikace je velmi dobře členitá a obsahuje přehledné tabulky a nákresy, které vám celou problematiku jasněji přiblíží. Důležité informace jsou tu zvýrazněné tučným písmem. Kniha neobsahuje žádné obrázky.


Diskuse (323 komentářů)

Jana, (26. 02. 2012 17:50) Reagovat
Ahoj,Já jsem Jana a PP mám od 25let,sedm let jsem od PP měla klid a vloni v listopadu 2011 mne potkalo znova.Hrozné stavy,třes,pálení celého těla,pocit na zvracení.Mne tyto příznaky trvají tak 10hod v noci špatně spím a ráno jsem unavená jako kdybych nespala 24hodin.Můj psychiatr mi napsal Mitrazapin 15mg a stav se zlepšil o 70%.Tato nemoc mne vykolejila na 2 měsíce z práce a již do práce znovu chodím.Ale ataky mívám již málokdy a přesto mám vždy večer divný pocit.Co bych mohla poradit vždy s tím bojovat,vždyt je to nemoc se kterou se dá žít není to nic vážného.Mé myšlenky směrují též k tomu,že si říkám vždyt lidi jsou na tom podstatně hůř než Já a pomáhá mi to.Též mi pomáhá když mám napětí v těle,že začnu cvičit a nebo dýchat jak mne naučil můj psycholog.Snažím se s PP bojovat,ikdyž vím že je to na dlouho trat.My bychom též chtěli ještě jedno dítě,ale mám obavy zda bych to zvládla.
Dana, (30. 03. 2013 17:43) Reagovat
Ahoj všichni našla jsem tutu stranku a moc mi pomaha taky mam panickou poruchu od 20 let je mi už 53 a pořad bojuji měla jsem asi 5 let pokoj a před 3 roky se vratila doma mi nadavaj že si to přivozuji sama meji pravdu pořad se bojim že se někomu z rodiny stane nebo mě a že umřu byla jsem na operaci střev a tu jsem zvladla v pohodě až mě to překvapilo ted mam gynekologicky problem a jsem pořad na lexaurinu stači mi pulka a uklidnim se tak to tady pročitam a koukam kolik lidi tim svinstvem trpi tak přeji držte se Dana
Alexa, (02. 07. 2013 05:48) Reagovat
Já netrpím panickou poruchou, ale nadměrnou úzkostí, ale ve finále hodně těch znaků je společných. Také mi lékařka dal lexaurin s tím, že když budu mít potřebu, mám si ho vzít. Měla jsem ho jen několikrát, ale měla jsem pocit, jakoby vůbec nezabíral. Vám normálně zabírá? Nevíte, proč u mě žádný efekt? Je to tím, že bych potřebovala něco silnějšího? To mě napadlo, ale nezdá se mi, když jsem ještě nikdy žádné léky tohoto typu neužívala.
Ivana, (25. 07. 2013 18:34) Reagovat
Ahoj vsem ,trpim PP asi rok.Je to neskutecny a vycerpavajici boj.Ted momentalne uz od rana mam ataku.Snazim se to zahnat ctenim cervene knihovny a romantakama v telce.Snazim se myslet pouze rozitivne a na same hezke veci.Preji vsem silu ustat kazdou spatnou chvilku.
David Beňa, (23. 01. 2014 21:46) Reagovat
Dobrý den,prosím kde seženu tuhle knihu? Na internetu se nedá nikde objednat... Děkuji - pište na e-mail Dizzer@seznam.cz i SEM! Díky
JANA D., (22. 05. 2014 17:33) Reagovat
TRPÍM PANICKOU PORUCHOU JIŽ VÍC NEŽ DEET LET, NEVĚDĚLA JSEM ,CO SE SE MNOU DĚJE, NEJEZDÍM AUTOBUSEM, DO KRÁMU MOHU CHODIT JEN OBČAS.....ATD.NYNÍ JSEM MYSLELA, ŽE UMŘU(VYŠETŘENÍ BYLO OK), PAK JSEM ČETLA A HLEDALA NA INTERNETU A MÁM PANICKOU DEPRESI (BERU SERATIN A NEUROL, TAK 7 DNÍ A JE TO LEPŠÍ, ALE VRACÍ SE TO NECHODÍM DO PRÁCE 1 MĚSÍC, ALE CHCI SEBRZY VRÁTIT BOJUJU A BOJUJU JE TO O VÚLI A POZITIVNÍCH MYŠLENKÁCH, ALE TRVÁ TO STRAŠNĚ DLOUHO JANA D.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Panická-porucha.cz
Kontakty