Úvod Diskuze

Diskuze

Potřebujete poradit? Přidat dotaz >>


Diskuse (383 komentářů)

Alena, (22. 03. 2010 10:23) Reagovat
Dobrý den,jsem zoufalá, protože se mi stala příhoda, které ovlivnila můj život a časem sem se dozvěděla, že jde právě o panickou poruchu - pravděpodobně.Asi před dvěma měsící jsem šla do města, chvátala jsem, byla jsem trochu ve stresu a najednou zničehonic se mi udělalo špatně. Rozbušilo se mi prudce srdce a udělaly se mi mžitky před očima a já se bála, že omdlím. Upozorňuji, že jsem zdravá a že se mi nikdy předtím nic nestalo. Když to přešlo byla jsem strašně nervózní, rozklepaly se mi ruce a nebyla jsem schopná ničeho. Zašla jsem ke kamarádce, abych se uklidnila. Cítila jsem hroznou úzkost, které odezněla až za několik hodin. Od té doby se ale bojí sama jezdit do města a pořád myslím na to, že bych mohla někde zkolabovat. Této vtíravé myšlenky se nedokážu za žádnou cenu zbavit. Manžel mě odeslal k psychologovi, ale ráda bych to zvládna nějak jinak. Nemáte někdo tip?Děkuju předem.
Josef, (31. 03. 2010 07:59) Reagovat
Milá Martino,především je třeba vědět, že Vaše nevolnost byla způsobená skutečně psychicky a nejste nijak jinak nemocná. Z toho, co však popisujete mám pocit, že skutečně jde o psychickou ataku. Dostává-li se člověk do ataky, je to jako kdyby se jeho tělo připravovalo k útoku, proto se vyplavuje adrenalin a vám může připadat, že je vám na omdlení. Možná se snaží rychle dýchat, ale krev se vám tak ještě víc rozproudí a dostane se vám do ní další adrenalin. Proto zkuste spíše při takové atace zatajit dech či foukat do pytlíku. To by vám mělo pomoci překonat pocit na zkolabování. Pokud ovšem vaše panika nezmizí, bylo by vhodné navštívit psychologa. Poradí vám, jak tyto situace zvládat.
petr, (24. 10. 2010 09:06) Reagovat
Ahoj bohuzel mas klasicky priznaky panicke poruchy...Ja jich uz ruznych zazil.U mne to zacinalo stejnymi zazitky ,pred par mesici to same,s tim,ze jsem mel strasne silny ty neourovegativni priznaky...napr s tlakem, nekolikrate prijali s tlakem 125/155 (ja vim ze neni to moc,ale aby cloveku bylo blbe to staci) a nedarilo se jim shodit dolu:-)az asi po dvojite davce.Je to hnusna nemoc,takovej strasak..nekdy to funguje jak ten slavny film koule,teda alespon u mne.Musis se ale tomu postavit, bojovat vsemi prostredky i leky...Pak ti bude urco lepe...u mne je problem napr. ze ja to neresim jenom utekem ale i agresivnim chovanim..jenom teda v situacich, kdy chci utect nekdo nebo neco se mi postavi do cesty...zatim vzdycky dopadlo dobre..ale moc nechybelo... :-x Ale abych jel do stredu mesta sam salinou...je tak to jeste nedam..nebo dam ,ale s peknym panickym zachvatem v lepsi pripade...
Lukáš N., (01. 05. 2010 19:28) Reagovat
Dobrý den,panickou poruchou trpím od svých 18 let, vždy mne obtěžuje tak cca půl roku a pak 2-2,5roku mám klid... No ale porblém nastal před pár dny, kdy se mi ataka vrátila zpět, zase po 2,5 letech klidu... Léky stále prvidelně užívám 3x denně mám dobrou práci která mne baví, skvělou přítelkyni, vše bez komplikací ale i přesto se vrátila zpět... Už fakt nevím co mám dělat... Všude píšou že ve většině případech je to ze stresu atd... Ale ten já žádný nemám, snažil jsem se žít co nejlépe jak se dá ale i tak je zase vše zpět... Co by jste mi poradili???
Vendys, (30. 05. 2010 18:06) Reagovat
Dobrý denjsou tomu čtyři roky kdy jsem začala mít problém.Nebrala jsem to v potaz,až když jsem jela do práce,která mě opravdu bavila a v MHD se mi udělalo skutečně dost mizerně.Myslela jsem si že umřu,ale pak to přešlo a já vystoupila a raději sem to do práce došla.Pak se to tak nějak uklidnilo,ale nedávno to přišlo znova a já se od té doby bojím jezdit sama MHD. Byla jsem na neurologii a tam mi doktorka řekla že to je panická porucha.Dala mi Rivotril 0,05 mg a doporučení na psychiatrii.Byla jsem asi na dvou sezení a cítila jsem se fajn.Ale poslední půl rok se opravdu zase cítím dost mizerně.Mám jinou práci a nevím jestli to je zrovna to,co bych chtěla dělat.Jsem zoufala z toho že nemůžu v klidu jezdit tramvají.Hodně mě to trápí a dost omezuje.Asi mám nějaký blok,se kterým neumím zatočit.Prosím,porad te mi někdo,když na mě jdou ty (mrákoty) jak to mám zvládnout.Snažím se to prodýchávat,ale když už jsem v té atace,tak to prostě nezvládám.Děkuji
Martina, (01. 06. 2010 17:45) Reagovat
Ahoj. Po přečtení tohoto příspěvku si myslím,že by jste měla navštívit kineziologa. Ten zjistí z čeho tato stavy vznikají a blok odstraní.Manželovi dost pomohl!!!Koukněte na distres. czHodně štěstí Martina
Jana, (01. 06. 2010 08:42) Reagovat
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti i s jinými způsoby léčby než jsou prášky....např. sezení u psychologa, kineziologie....prosím napište.
vendys, (01. 06. 2010 16:46) Reagovat
Ahojky Janibohužel také nemám zkušenost s nějakým sezením a chtěla bych to zkusit.Bylo by to lepší,než se cpát práškama.Ale rozhodila jsem sítě,tak kdyby se někdo ozval dám infol.Pa a drž se
PAVEL, (06. 06. 2010 21:01) Reagovat
Dobrý den,můj známý trpí panickou atakou a odmítl prášky. Chodí na psychoterapii, myslím, že to je konkrétně behaviorální terapie, která mu má pomoci změnit vzorce chování. Nakolik mu to pomáhá zatím řici nemohu, protože absolvoval terpve dvě sezení.
SAŠA, (23. 12. 2010 11:12) Reagovat
O té behaviorální terapii jsem také slyšela. Je to sice trochu běh na dlouhou trať, ale možná je lepší odstranit blok a řešit tak příčinu panické poruchy než se dopovat léky. Jen by mě zajímalo, jestli se ta terapie platí. Nevíte to někdo?
MILAN, (18. 01. 2011 09:49) Reagovat
Nevím, jestli psychoterapie může pomoci. přijde mi to jako tahání peněz z důvěřivých lidí. Většinu psychoterapií si totiž člověk musí platit sám, alespoň já mám takovou zkušenost.
Marketa.H, (13. 03. 2011 20:02) Reagovat
Dobrý den, není pravda, že psychoterapii si musíte platit sami. Já sama docházím k psychoterapeutovi kvůli klaustrofobii a je mi vše propláceno pojišťovnou. Stačí si zadat do vyhledavače a Praze najdete několik lékařů, kterým to neplatíte. Např. Mudr. Džamila Stehlíková a její ordinace...
jitka, (12. 06. 2010 09:55) Reagovat
Dobry den mam problem s kterym bych potřebovala poradit.Mam divne stavy jako třeba ted najednou se mi rozbuši srdce udela se mi nevolno mravenčeni navaly horka a strach že umřu.Strach že se mi neco stane je strašny buši mi srdce a chytne mne třes do celeho tela.Kdysi sem si myslela že to muže byt latentni tetanii na kterou beru leky ale ted nevim a myslim si jestli netrpim i nejakou psychickou poruchou poradimi nekdo .Předem dekuji
VILMA, (22. 09. 2010 09:42) Reagovat
Dobrý denstavy, které popisujeme, si myslím, že jsou příznakem panické ataky, tedy pokud nemáte jiné zdravotní potíže, které je mohou zpsůobit. Vyhledeje psychiatra, který vám diagnostikuje nebo vyvrátí panickou ataku. Pokud ji mát, je lepší se začít léčit včas, protože chápu (sama jsem ji měla), že dokáže tato porucha hodně znepříjemńovat život a léčba je vcelku úspěšná, takže se toho nebojte. Určitě odborníka vyhledejte, při nejmenším vyloučíte fyzickou nemoc.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Panická-porucha.cz
Kontakty